ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ ЗА СІЧЕНЬ — ЖОВТЕНЬ 2018 РОКУ

popul-minНаселення

Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 жовтня 2018 р. становила 42220,8 тис. осіб. Упродовж січня — вересня 2018 р. чисельність населення зменшилася на 165,6 тис. осіб.

Порівняно із січнем — вереснем 2017 р. обсяг природного скорочення збільшився на 22,8 тис. осіб.

Кількість живонароджених у січні — вересні 2018 р. становила 255,1 тис. осіб, померлих — 431,5 тис. осіб.

 

Ринок праціwork-min

За даними Державної служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних на кінець жовтня 2018 р. налічувала 271,4 тис. осіб, із них допомогу у зв’язку з безробіттям отримували 77,0%.

  Продовжити читання “ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ ЗА СІЧЕНЬ — ЖОВТЕНЬ 2018 РОКУ”

КАФЕДРА ЕПВМ РОЗПОЧИНАЄ НОВИЙ СЕЗОН ЗУСТРІЧЕЙ З МАЙБУТНІМИ СТУДЕНТАМИ

studentКафедра економіки підприємства та виробничого менеджменту активно займається просвітницько-профорієнтаційною роботою серед випускників шкіл – шановних абітурієнтів.

 

Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме тому, що від правильності обраної дороги зараз, залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить подальший соціальний статус, і затребуваність у житті, рівень матеріального добробуту. Вибір професії є переломним рішенням у житті, оскільки його правильність зумовлює впевненість у завтрашньому дні, моральне задоволення, гордість за успіхи, кар’єрне зростання, високу самооцінку, вірність обраній справі. Це відправна точка самостійного життя з його успіхами та невдачами, перемогами та багатим досвідом, служінням не лише власним інтересам, а й процвітанню країни та суспільства.

Саме з метою допомогти випускникам з вибором професії та місцем навчання стають регулярними зустрічі викладачів кафедри ЕПВМ Вінницького національного технічного університету з випускниками шкіл.

 

sh_nem_1Так, 26 жовтня 2018 року професор кафедри, кандидат економічних наук, завкафедри Олександр Йосипович Лесько провів зустріч з випускниками шкіл об’єднаної територіальної громади м. Немирів, Вінницької області.

Він зустрівся з учнями 10-х i 11-х класів та провів ознайомчу лекцію про умови вступу та навчання у ВНТУ. Відбувся жвавий діалог у класі, питання були різнопланові. Учні цікавились правилами вступу, процесом навчання, проходженням виробничої i переддипломної практики, навчанням за кордоном, військовою підготовкою, а також можливостями для студентського дозвілля.

 

sh_nem_2

 

Випускники шкіл з увагою слухали інформацію про ВНТУ. Зацікавив одинадцятикласників перелік нових спеціальностей факультету менеджменту, особливо спеціальність «Менеджмент виробничої та комерційної діяльності». Багато запитань задавали присутні на зборах батьки випускників. Ця зустріч не залишила байдужими ані присутніх випускників, ані вчителів, ані батьків учнів.

 

ЯКИЙ БІЗНЕС АКТИВНО РОЗВИВАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ?

 

На сьогоднішній день оптова та роздрібна торгівля — найпопулярніші види українського бізнесу.

За допомогою відкритих даних opendatabot.ua можна дізнатися, як створюються нові компанії та які види діяльності в бізнесі найбільш популярно відкривати в Україні, а інформація про те, які види бізнесу відкриваються найчастіше, дозволяє оцінити бізнес-клімат в Україні, а також зрозуміти, які послуги є найбільш затребуваними.

 

Джерело: https://opendatabot.ua/blog/199-new-business

 
new-business-0

З травня по грудень 2016 року* в Україні було зареєстровано 54 175 нових юридичних осіб, в 2017-м — 70 359. За першу половину 2018 року в реєстри внесено 35 480 нових компаній.

Ситуація з реєстрацією нових ФОП трохи гірша. За 6 місяців 2018 року було зареєстровано всього 43% від показника минулого року за 12 місяців. Це означає, що до кінця року можемо отримати показник нижчий ніж в попередньому році.

 

Продовжити читання “ЯКИЙ БІЗНЕС АКТИВНО РОЗВИВАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ?”

ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ ЗА СІЧЕНЬ — ЛИПЕНЬ 2018

Населення
popul-minЧисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 липня 2018 р. становила 42 263,9 тис. осіб. Упродовж січня — червня 2018 р. чисельність населення зменшилася на 122,5 тис. осіб.

Порівняно із січнем — червнем 2017 р. обсяг природного скорочення збільшився на 12,4 тис. осіб.

Кількість живонароджених у січні — червні 2018 р. становила 164,3 тис. осіб, померлих — 298,0 тис. осіб.

Продовжити читання “ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ ЗА СІЧЕНЬ — ЛИПЕНЬ 2018”