PER ASPERA AD ASTRA

16 лютого 2018 року відбувся черговий етап студентської олімпіади з економіки, організатором якої є кафедра економіки підприємства та виробничого менеджменту

149170_or

Велика кількість учасників, жага знань та бажання перемогти – ось основна риса цьогорічної олімпіади. Студенти одразу трьох спеціальностей – менеджмент виробничої сфери, менеджмент інформаційної діяльності та менеджмент підприємницької діяльності – вирішили позмагатись в олімпіаді з економіки.

З вітальним словом перед присутніми виступив голова журі, завідувач кафедри економіки підприємства та виробничого менеджменту Вінницького національного технічного університету, кандидат економічних наук, професор О.Й. Лесько. Слова підтримки і творчого натхнення студентам з побажанням перемоги також пролунали від провідного науковця кафедри, кандидата економічних наук, професора В.О. Козловського, в яких було підкреслено, що саме в цей непростий, але сповнений надії час для України та вітчизняної економіки особливо важливо готувати високопрофесійний та активний резерв молодих менеджерів-економістів які будуть працювати над реформуванням нашої держави, наголосивши, що ці змагання мають ще й державне значення, оскільки саме від сьогоднішньої молоді, молодих студентів-бакалаврів залежить майбутнє нашої країни.

Олімпіада з економіки є складним інтелектуальним випробуванням. Напружена атмосфера змагань здавалось згущувала повітря просторої аудиторії, а знання немовби матеріалізувались та конденсувались у інтелектуально-інноваційні хмари, з яких в потрібних місцях от-от випаде дощ з креативних та логічних економічних розв’язків поставлених завдань. Нелегким та тернистим був шлях до перемоги – це і написання тестових та творчих завдань, вирішення надскладних задач та економічних і управлінських ситуацій і навіть логічні вправи. Однак Учасники не розгубились і вдало продемонстрували свої безмежні можливості вирішувати будь-які проблеми в будь-якій ситуації, в тому числі і нестандартній.

 

В напруженій і безкомпромісній боротьбі перше місце з результатом

94 бали зайняла студентка гр. МОП-14б

Сельська Інна.

Друге місце з результатом 80 балів завоював ст. гр МОВ-14б

Коломієць Андрій.

Третє місце з результатом 78 балів зайняла ст. гр. МОП-14б

Сікорська Лілія.

Вітаємо переможців.

Журі олімпіади зазначило, що запропоновані учасникам завдання були чітко сформульовані, були коректними, цікавими, відповідали та вписувались у освітні стандарти з економіки. Більшість з них були спрямовані на логічний виклад матеріалу, порівняння, дозволили всебічно перевірити знання студентів, їхні вміння, навички та ерудицію. Ряд завдань носили проблемний характер і давали змогу повною мірою оцінити ступінь логічного та аналітичного мислення студента.

Організаційний комітет олімпіади висловлює щиру подяку Учасникам, науковим керівникам та членам журі за активну співпрацю.

Отже сподіваємось, що переможці продемонструють всю глибину своїх знань та гідно і на високому рівні представлять наш університет на Всеукраїнському етапі студентської олімпіади.

ЯК РОЗВИВАЛАСЬ ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ В 2017 році

econ_ukrДержавна служба статистики України опублікувала періодичний скорочений звіт про розвиток економіки за попередній рік. Що змінилося за цей період часу? Газета “Урядовий кур’єр” дає можливість ознайомитися з основними показниками розвитку економіки України за 2017 рік.

Населення

Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 грудня 2017 р. становила 42 403,0 тис. осіб. Упродовж січня — листопада 2017 р. чисельність населення зменшилася на 181,5 тис. осіб.

Порівняно із січнем — листопадом 2016 р. обсяг природного скорочення збільшився на 25,1 тис. осіб.

Кількість живонароджених у січні — листопаді 2017 р. становила 336,5 тис. осіб, померлих — 525,9 тис. осіб.

Продовжити читання “ЯК РОЗВИВАЛАСЬ ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ В 2017 році”

45% ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ПРИХОВАНО В ТІНІ

buratino_1

За даними МВФ розмір тіньового сектора в структурі економіки України складає 44,8%.

Про це йдеться в доповіді економіста Леандро Медіни з африканського департаменту МВФ і Фрідріха Шнейдера з Університету Кеплера (Лінц), повідомляє «Економічна правда».

Дослідження охоплює період з 1991 року по 2015 рік і показує, як змінювався показник з року в рік.

Але, за попередніми розрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі у січні-вересні 2017 року рівень тіньової економіки склав 33% від офіційного ВВП, що на 3 в.п. менше, ніж показник за 9 місяців 2016 року.

Продовжити читання “45% ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ПРИХОВАНО В ТІНІ”

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ВИРОБНИКАМ ТОВАРІВ, ЩОБ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОТРЕБИ СПОЖИВАЧІВ МАЙБУТНЬОГО

Джерело:Економічна правда
автор: Аліна Полякова

Зміна трендів відбувається настільки швидко, що компаніям вже недостатньо розуміти, що потрібно споживачу нині. Хоча ніхто не знає, яким буде покупець через десять років, уявити простір, у якому він існуватиме, можна і зараз.

Мегатренд — це зміни, які впливають на усіх споживачів. Це не короткострокова примха, а довгострокова частина суспільного життя. Мегатренди простягаються через роки, регіони і галузі. Їхній аналіз дозволяє компаніям будувати стратегію з розумінням того, що вони роблять сьогодні і що робитимуть у майбутньому.

Розуміння глобальної картинки життя споживача дозволяє компаніям прогнозувати розвиток ринків і передбачати кардинальні зміни.
Продовжити читання “ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ВИРОБНИКАМ ТОВАРІВ, ЩОБ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОТРЕБИ СПОЖИВАЧІВ МАЙБУТНЬОГО”