ДЕРЖСТАТ ПОВІДОМИВ ПРО ЗБІЛЬШЕННЯ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

У березні середня заробітна плата збільшилася порівняно з лютим на 8,7%, або на 543 гривні до 6 752 гривень в місяць.

zrostНайвищий рівень зарплат зареєстрований в Києві, де середня зарплата становила 11 010 гривень/місяць.

Найнижчий рівень зафіксований у Чернівецькій області, де середня зарплата становила 5 136 гривень/місяць.

У березні 2017 року розмір середньої зарплати встановив рекорд за всю історію України.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив економіст, який керує приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США, Володимир Компанієць.

“Середня зарплата в березні склала 6752 грн, це рекордний розмір за всю історію України. Вперше за багато років середня зарплата в березні вище середньої зарплати за грудень минулого року, коли масово виплачуються премії та надбавки”, – написав він.

tabl

Зарплати українців, які керують найбільшими в країні компаніями, вдвічі менші, ніж у топ-менеджерів, запрошених з-за кордону. Щодо гендерного принципу, то жінки на таких посадах отримують на чверть менше чоловіків.

Про це свідчать результати дослідження аудиторської компанії EY і рекрутингової компанії Boyden Global Executive Search.

Зазначається, що розмір зарплати топ-менеджерів в Україні безпосередньо залежить від розміру компанії – зарплати в великому бізнесі в середньому в три рази вищі, ніж в малому і середньому.

В основному українські топ-менеджери отримують зарплату в гривнях. Доходи експатів, як правило, прив’язані до валюти.

Згідно з даними EY, середній фіксований дохід українського топ-менеджера (медіана) становить трохи більше $7 тис. на місяць або близько $85 тис. на рік. Середній загальний дохід (з урахуванням бонусів) становить $114,8 тисяч. Доходи експатів в Україні десь вдвічі вищі – $14 тис. на місяць фіксована частина і $242,2 тис. загальний дохід на рік.

Фіксована частина доходів у 2016 році порівняно з 2015 роком зросла як в українських топ-менеджерів (на 17%), так і у експатів (на 7%). При цьому бонуси в українських менеджерів впали на 22%, а в експатів навпаки зросли – на 44%. Зниження бонусів безпосередньо залежить від сфери, в якій працює компанія. Найбільше бонуси зменшили в FMCG-секторі.

Найвищі заробітні плати отримують топ-менеджери з таких секторів як телеком, фінанси, нерухомість і агро/агрохімія. Найнижчі доходи в управлінців з автомобільної галузі та логістики.

Зокрема, середній річний дохід керівника (медіана) з FMCG-сектора становить $121 тис., фарма – $145,5 тис., банки – $243 тис., телеком – $345 тис., автомобільна галузь – $40,5 тисяч.

Лише 13% опитаних топ-менеджерів – жінки, проте, різниця між їхніми зарплатами і зарплатами чоловіків досить істотна. Так, жінка-керівник у середньому заробляє $97,8 тис. на рік проти $128,4 тис. у чоловіка-керівника.